Co mówi o Tobie Twoja biżuteria?

Co mówi o Tobie Twoja biżuteria?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Co mówi o Tobie Twoja biżuteria?

Czy podczas wyboru biżuterii w sklepie kierowałaś się jedynie swoimi upodobaniami?

Tymczasem konkretna biżuteria jest w stanie powiedzieć o wiele więcej o jej właścicielce – coś, czego nie widać na pierwszy rzut oka.

Jaki znaczenie kryją w sobie poszczególne błyskotki? Sprawdź nasz przewodnik!

Bransoletka

Bransoletka jest oznaką tego, że przywiązujesz wagę do detali i uwielbiasz otaczać się pięknymi świecidełkami. Dlaczego? Jest to taki element biżuterii, którego raczej nie nosisz zawsze na sobie i specjalnie zakładasz przed wyjściem z domu – dlatego naprawdę musisz to lubić! Jednak zbyt wiele bransoletek na jednej lub obu rękach (zwłaszcza kolorowych, wykonanych z rzemyków bądź muliny) może świadczyć o tym, że wciąż jesteś osobą beztroską i tęskniącą za błogimi, nastoletnimi latami.

Wisiorek z łańcuszkiem i naszyjniki

Duże, widoczne łańcuszki z wisiorem czy ogromne naszyjniki (np. kolie) mówią o tym, że ich właścicielka jest osobą pewną siebie, ambitną, wiedzącą, czego chce od życia. Nie stroni również od towarzystwa, przygód i dobrej zabawy. Analogicznie delikatne łańcuszki (np. celebrytki) mogą sugerować skromność i spokój, ale wszystko zależy tak naprawdę od okazji, na którą są zakładane. Przecież np. na ślubie nie należy przyćmić panny młodej oszałamiającą biżuterią!

Kolczyki

Małe kolczyki-wkrętki – podobnie jak w przypadku łańcuszków - kojarzą się z delikatnością, nieśmiałością oraz faktem, że ich nosicielka nie lubi rzucać się w oczy. Natomiast te wiszące o sporych rozmiarach poświadczają o otwartości, spontaniczności i chęci zwracania uwagi. Mowa oczywiście o kolczykach wybieranych na co dzień – konkretna okazja nie ma tu zastosowania.

Pamiętaj o okolicznościach

Czasem warto trzymać się pewnych schematów i w niektórych sytuacjach nie należy stawiać na daną biżuterię. Ma to związek przede wszystkim z dress-codem i kulturą osobistą. Dlatego jeśli np. lubisz krzykliwe naszyjniki z kamieni, odpuść je sobie na rozmowie kwalifikacyjnej – możesz wyrazić swoją osobowość w inny, mniej rażący sposób, a przy okazji – dostać wymarzoną pracę!

Zostaw komentarz

* Imię:
* Email: (nie publikowany)
   Strona: (Url strony z http://)
* Komentarz
KOD Z OBRAZKA